Ďakujeme sponzorom
Úsilie mamičiek v MC Vánok opäť prinieslo ovocie

V roku 2014 sa v Materskom centre Vánok v Malackách podarilo zrekonštruovať toaletné priestory vďaka schválenému projektu a následnej dotácie z Nadácie HB Reavis. Aj tento rok sa mamičky Lenka StraskáDana Šablicová pokúsili cez zamestnanecký program v spoločnosti Nadácia HB Reavis vypracovať projekt na úložný priestor v kancelárii materského centra. Za vypracovanie celého projektu im patrí veľké poďakovanie. Projekt schválili s dotáciou vyše 900 eur. Z týchto peniažkov sa použilo 100 eur na Dojčiaci kútik, ktorý umiestnili v kuchynke za knižnicou. Takže mamičky, ktoré svoje bábätká dojčíte, príďte sa zahrať. Na dojčenie máte intímny priestor s pohodlným sedením na tuli-vaku s podperou na nôžky a veselými tapetami. V sede či v ľahu, ale hlavne pohodlne napapaní.

Vo Vánku teda nastal čulý ruch s vypratávaním kancelárie. Do práce sa pridali všetky aktuálne aj externé členky a s pomocou aktivačných pracovníčok bola kancelária prázdna za jeden deň. Niektoré skrine, ktoré sa úplne nerozsypali, darovali do vedľajšieho Centra voľného času, kde im ešte našli patričné využitie. A tak sa mohli veselo pustiť do práce. Veľká vďaka patrí členke Dane Šablicovej a jej manželovi Mirovi za návrh úložného priestoru a jeho následná montáž. Všetko dobre dopadlo a MC Vánok sa nesmierne teší, že septembrová Burza detského a tehotenského oblečenia a potrieb bude jednoduchšia, čo sa úložného priestoru týka. Zároveň máme kam ukladať stojany na burzu, takže nám už „neskrášľujú“ vstupnú halu. No a ak sa podarí, budúci rok sa pokúsime vypracovať projekt veľmi delikátny. Letá a teplé jarné dni bývajú vo Vánku náročné a z herne je prakticky skleník, radi by sme získali sponzorov na klimatizáciu. Keďže do Vánku chodia hlavne mamičky s detičkami, ktoré sa ešte len učia chodiť, alebo sú v chôdzi veľmi neisté, hneď tým ďalším projektom by mohli byť bezpečnejšie podlahy. Tak nám držte palce.

Vo Vánku sa rekonštruovalo

MC Vánok pôsobí v Malackách už viac ako desaťročie. V priestoroch CVeČka na Rázusovej ulici zabezpečuje aktivity pre deti, mamy, tehuľky aj celé rodiny. V uplynulom mesiaci sa tu vďaka finančnej podpore od Nadácie HB Reavis kompletne zrekonštruovali sociálne zariadenia za 1715,80 eur. Z prostriedkov Vánku nechali vymaľovať aj vstupnú chodbu a šatňu. 

 

"Keď som sa v roku 2013 stala štatutárnou zástupkyňou, vedela som, že to nebude len o hraní.  Na poradách s členkami sme rozprávali aj o tom, ako by sa tieto priestory pre deti, tehuľky a rodičov mohli vylepšiť. Mali sme veľa skvelých nápadov, od vymaľovania herne, vybudovaniu ihriska pre najmenších, klimatizácie... Ale na všetko treba nemalé  finančné prostriedky,  ktoré sme my nemali k dispozícií, keďže  zálohové platby za energie sú pre našu neziskovú organizáciu vysoké," hovorí Anna Slezáková.

Po Vianociach začali prioritne riešiť stav sanity,  ktorá nebola najlepšom stave. Členka MC Vánok Mgr. Lenka Straská  vypracovala a zaslala do Nadácie HB Reavis projekt,  ktorý schválili a kompletnú rekonštrukciu toaliet a výmenu sanity podporili sumou 1 715,80 €.  Vo vynovených priestoroch mamičky s bábätkami nájdu aj vyklápací prebaľovací pultík .

Pôvodný stav
Pôvodný stav
Stav po rekonštrukcii
WC pre dospelých
Kúpeľňa
Pribudol prebaľovací pult
Detská toaleta
Spoločnosti IKEA Components s.r.o. ďakujeme za príspevok na náš krásny nový domček do herne.
Detičkám sa veľmi páči :)
Ďakujeme spoločnosti 123palety.sk za finančnú a materiálnu pomoc podujatia Míľa pre mamu v roku 2017 aj 2018

Materské centrum je krajšie - vďaka Nadácia Volkswagen Slovakia

Ošarpaná maľovka v MC Vánok si po niekoľkých rokoch žiadala obnovu. Nevyhnutnou sa vďaka veľkým horúčavám stala aj kúpa markízy, keďže priamo na herňu svieti v dopoludňajších hodinách slnko a to spôsobuje neznesiteľné teplo. „Chceli sme, aby sa u nás cítili deti a mamičky príjemne aj v teplých mesiacoch,“ hovorí štatutárna zástupkyňa Vánku N. Jánošová.

Na jar sa vedeniu Vánku podarilo získať grant od Nadácie Volkswagen vo výške 1000 eur práve na účely rekonštrukcie priestorov. V letných mesiacoch sa vďaka mamičkám, ktoré sa v centre stretávajú a ich rodinám podarilo projekt zrealizovať.

Ďakujeme

                                       Nová markíza                                                                                                                            Vymaľovaná herňa

Vďaka podpore Bratislavského samosprávneho kraja máme v MC Vánok krásne nové hračky. ĎAKUJEME!

Follow Us
  • Google+ - Black Circle
  • Facebook Black Round
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now